ברק אש - תכנון, התקנה ואחזקת מערכות גילוי וכיבוי אש

התקשרו אלינו:

073-7824-773

מדריכים

החשיבות של יועץ בטיחות אש מקצועי בעל הסמכה

החשיבות של יועץ בטיחות אש מקצועי בעל הסמכה

אם יש דבר אחד שכולם יסכימו עליו, זאת העובדה שחשיבות הבטיחות אמורה להיות מעל לכל דבר אחר. מהסיבה הזאת, יש להקפיד ולעשות שימוש בכל האמצעים והמערכות אשר יבטיחו שמירה מקסימאלית על בטיחות מפני אש ובכלל. מכיוון ששריפות מהוות את אחד מגורמי הסיכון המשמעותיים, קיימת חשיבות גבוהה לדאוג ולהתקין מערכות ואמצעי בטיחות מתקדמים ואיכותיים מפני אש. חשוב לציין, שהחוק הישראלי אף מחייב התקנה של מערכות ואמצעים כאלו במבנים. מי שרוצה להבטיח הגנה מקסימאלית ולהקנות שקט נפשי, קיימת חשיבות גבוהה שאף יעשה שימוש בשירותיו של יועץ בטיחות מוסמך.

מי מוסמך להיות יועץ בטיחות אש?

יועץ בטיחות באש הוא איש מקצוע אמור להחזיק בתעודה, אשר מעידה על כך שהוא בוגר קורס ייעודי של ממונה בטיחות באש. במסגרת קורס כשזה, ניתנים למשתתפים כלים וידע, לגבי כל התקנות והנהלים בעולם בטיחות אש. היכרות ובקיאות באותם התקנים, מאפשרת להעניק ייעוץ בטיחות אש מקצועי ולהבטיח שבתים, מוסדות וארגונים יהיו מוגנים בצורה המקסימאלית מפני שריפות. מהסיבה הזאת, כאשר משתמשים בשירותיו של יועץ בטיחות אש, אחד הדברים המרכזיים עליהם חשוב לשים דגש, נוגע להסמכה.

מתי יעלה הצורך בשירותיו של יועץ בטיחות אש?

בשלב הבא, יכולה לעלות השאלה מתי צריך לפנות ליועץ בטיחות אש? ובכן, יש לקחת בחשבון, שגם אם הותקנו במבנה מערכות הגנה מפני אש, עדיין המבנה חשוף לפריצת שריפות ולנזקיהן השונים – ולכן, חשוב לעשות כל מה שניתן על מנת להימנע מהם. בכדי לוודא שהמבנה יהיה בטיחותי ומוגן בצורה המקסימאלית מפני שריפות (על נזקיהן השונים והמגוונים), ההמלצה היא להיוועץ תחילה ביועץ בטיחות אש מקצועי ומורשה. אותו היועץ, יוכל לוודא שהמערכות אשר יותקנו במקום, הינן מתוכננות בצורה קפדנית ועומדות בכל הכללים והתקנים המצוינים בחוק לבטיחות באש. איש מקצוע זה יהווה גם ככתובת עבור מי שרוצה להבטיח שאותה מערכת בטיחות באש המותקנת במקום מסוים אכן עומדת בתקנים הנדרשים על פי החוק הישראלי.

התפקידים השונים של יועץ בטיחות באש

אז עוד לפני שאתם מזמינים שירותי ייעוץ בטיחות באש, קיימת חשיבות גבוהה להבין בצורה מעמיקה את כל התפקידים של היועץ. בין התפקידים של היועץ: מתן ייעוץ כללי בנושא של בטיחות באש, עריכה של סקרי סיכונים, הכנת תוכניות בנושא של בטיחות באש ופריצת שריפות, תכנון מקיף של מערכות כיבוי אש, הכנה של תיקי שטח, כתיבה של נהלים הנוגעים לגבי איך להתנהג במצבים של פריצת שריפה, ייצוג לקוחותיו מול שירותי הכבאות וההצלה בנושאים שונים ועוד.. כמובן, שבעת בחירת יועץ בטיחות באש, לצד הניסיון, ההכשרה והרמה המקצועית של אותו איש מקצוע, ההמלצה היא לשים דגש על השירותים הפרטניים אותם הוא מציע – זאת מכיוון שהשירותים המוצעים יכולים להשתנות בין יועץ בטיחות אחד לאחר.

מדריכים נוספים