​מטפה כיבוי אש  

הינו אמצעי כיבוי אש הם כיום חלק בלתי נפרד מארגז הכלים שעומד לרשות אנשים פרטיים, בעלי עסקים ואנשי תחזוקה במוסדות ציבוריים. בעזרת אמצעי כיבוי אש ניתן לשפר את תחושת הביטחון האישי ובמקרים מסוימים למנוע נזקים בלתי הפיכים. יתרה על כך, במסגרת בחירת אמצעי כיבוי אש יש עדיפות ברורה למטפה כי הוא נוח לשימוש, לא דורש מאמץ פיזי ויעיל גם בהתלקחויות ספונטניות.

 

מה זה מטפה?

 

מטפה, המכונה גם מטף, הוא אמצעי לכיבוי וריסון אש שמהווה חלק חשוב בהגנה אקטיבית נגד התלקחות, שריפה ובעירה. בסוג אחד שומרים את הפרופלנט באותו מכל שבו נמצא הגורם לכיבוי אש, בעוד בסוג השני נשמר החומר המניע במכל נתיק שצריך לנקב אותו לפני השימוש.

הסוג הראשון נקרא "שמור בלחץ" והוא נפוץ יותר מהסוג השני, אשר נקרא "מחולל לחץ". מבחינת הטיפול באש, הסוג הראשון נעזר בפיזור חנקן כדי להתמודד עם אש והתקלחות ואילו הסוג השני עושה זאת בעזרת פחמן דו חמצני. אך כאן לא מסתיים הסיפור - ניתן להבחין בין סוגים שונים של אמצעי כיבוי גם לפי החומר הפעיל בתוכם. חלוקה כזו תחשוף הבדלים בין מטפה אבקה, הלון, 2CO וקצף.

 

למה משמש המטפה ואילו בעיות הוא פותר?

 

כל סוג של אמצעי לכיבוי וריסון אש משמש להתמודדות עם שריפות ולמניעת בעיות שקשורות להתלקחות ספונטנית, בעירה והתפרצות אש. בעזרת אמצעי כיבוי מן הסוג הזה ניתן להגן על חיי אדם ולמנוע התלקחות מהירה של המבנה והציוד. האמצעים משמשים להגנה היקפית במקומות סגורים ופתוחים, מאפשרים להשתלט על השריפה יחסית בקלות ובמקרים מסוימים אף מיועדים לכיבוי שריפות של מתכות.

 

עבור מי מיועד המוצר?

מטפה אבקה עומד בכל התקנים המחמירים של מכון התקנים הישראלי והוא הנפוץ ביותר בארץ. הוא מתאים לכיבוי שריפות של נוזלים דליקים ומומלץ בכל מקום שבו יש חשיפה גבוהה לשמן גריז, אביזרי חשמל, עץ או נייר, אך לא להתמודדות עם שריפה במערכות חשמל עדינות או מנועים. לעומת זאת, מטפי הלון מתאימים להגנה אישית ולשימוש ביתי ברכבים. לשם השוואה, מטפי 2CO משמשים לכיבוי אש לאחר ריתוך, בתעשיית המזון ולמטרות רפואיות – היות שהם יעילים בכיבוי כל סוגי הדלקות, לעומת הקצף שמשמש בעיקר לכיבוי נוזלים ומוצקים דליקים.

 

היכן אפשר לקנות מטפה?

ובכן, החדשות הטובות הן שאין לך צורך להמשיך לחפש. ברק אש מתמחה בשיווק, אספקה ויבוא של ציוד כיבוי אש. במקביל, אנו מספקים מעטפת רחבה הכוללת שירותי אחזקה ומחזיקים בניסיון רב בכל מה שנוגע למערכות לגילוי אש ועשן, בנוסף למערכות הגנה נגד אש ועשן.

בחברת ברק אש מתמחים בטיפול ומניעת שריפות בעסקים ומקומות פרטיים. נציגינו יוכלו להסביר לך על הבדלים בין מערכות כיבוי אש ולהמליץ עבורך על ציוד מתאים לפי התקן שנדרשת לעמוד בו. אנו מתחייבים לאחריות מלאה על המוצרים ולאחר השארת פרטים באתר נוכל לשלוח אליך הצעת מחיר מסודרת על מטפה. 

אספקה, התקנה הדרכה ושירות של כל הנוגע לבטיחות אש

לשרותכם: 03-5581246