מה זה גילוי אש ?​

גילוי אש הוא כינוי לפעולה שמטרתה לחשוף התלקחות בשלב מוקדם. את האש אפשר לגלות באמצעות גלאי ייעודי ולכל גלאי מאפיינים אחרים. גלאי עשן הוא הנפוץ ביותר ומטרתו לזהות את העשן שיוצא משריפה, לכן הוא גם שכיח במערכות גילוי וכיבוי אש מוסדיות. לעומתו, גלאי חום מזהה את החום שיוצא מהשריפה ויעילותו נמדדת בכך שהוא מאפשר לגלות את האש בדרך שאינה זמינה עבור העין האנושית. לשם השוואה, גלאי להבה מזהה את גלי האור שיוצאים מהשריפה ובכך הוא דומה לפעילות הטבעית של העין. לבסוף, קיימת אפשרות לגלות את האש עם גלאי פחמן דוח חמצני שמטרתו לזהות את תוצר הלוואי של השריפה ולאו דווקא את הלהבות​.

 

 למה משמשים מוצרי גילוי אש - ואיזה בעיות הם פותרים?

 

 כל סוג של גלאי אש משמש לגילוי מוקדם במידה סבירה של שריפה. את הגלאים מפזרים בתוך המבנה כדי לפתור בעיות שקשורות למגבלות העין האנושית, להתריע בפני התלקחות ספונטנית של שריפות ולאפשר פינוי מהיר ויעיל של השטח. יתרה על כך, הגלאים משמשים לגילוי מוקדם של שריפה גם במבנים שבהם יש סיכון גבוה. במבנים כאלה מתקינים כמות גדולה יותר של גלאים ובמקרים מסוימים אף משלבים בין גלאי עשן, גלאי חום, גלאי להבה וגלאי פחמן דו חמצני. 

 

עבור מי מיועדים מוצרי גילוי אש ?

 

מוצרי גילוי אש מתאימים למבנים ציבוריים, בתי עסק, בנייני מגורים משותפים, בנייני משרדים וכל מבנה שנמצא תחת פיקוח של רשות הכבאות וההצלה. אנשים פרטיים יכולים להשתמש בגלאים כדי להגן על עצמם בבית ובדירה, מה גם שיש בעלי מסעדות ובתי קפה שמחויבים להתקין אותם במטבח.

במילים אחרות, זהו מוצר שמתאים למי שרוצה לשפר את תחושת הביטחון האישי והוא משתלם מבחינה כלכלית. 

 

היכן אפשר לקנות מוצרים אלו?

 

אפשר לקנות מוצרים מתקדמים של גילוי אש ממש כאן, בברק אש, המתמחה במערכות הגנה נגד אש ועשן. כחברה המשווקת מערכות לגילוי אש ועשן, אנו מעניקים אחריות ואפשרות לקבלת שירותי אחזקה שוטפים עבור המוצרים. כמו כן, אנו מאפשרים לך לרכז את המענה המושלם לדרישות רשות הכבאות וההצלה מול אנשי מקצוע מנוסים - ולמנוע עיכובים בהשגת אישורים להפעלת עסק או חנות.

חברת ברק אש גאה להוביל את התחום של טיפול ומניעת שריפות בעסקים ובתים פרטיים בישראל.

אנו מחכים לקבל את פנייתך דרך האתר ונשמח להעמיד לרשותך שנים של ניסיון גם בהתאמת מערכות גילוי אש ועשן. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אספקה, התקנה הדרכה ושירות של כל הנוגע לבטיחות אש

לשרותכם: 03-5581246