ברק אש - תכנון, התקנה ואחזקת מערכות גילוי וכיבוי אש

התקשרו אלינו:

073-7824-773

מדריכים

מז

מז"ח

מז"ח (מניעת זרימה חוזרת) מיועד לספק הגנה כנגד זרימה של מים, אשר נגרמת כתוצאה מתת לחץ או לחץ נגדי, המצוי במערכות בהן קיים חשש להרעלה או זיהום של מי השתייה. המז"ח מורכב למעשה מ-2 אל חוזרים בלתי תלויים וקפיציים. בין האל חוזרים ישנו שסתום פריקה אוטומטי.

אז כיצד עובד מז"ח?

מז"ח (אביזר מניעת זרימה חוזרת) אמור למעשה למנוע את הזרימה החוזרת מהמבנה ממנו היא יוצאת אל הרשת המספקת מים – וכך למעשה מונע את האספקה של המים המזוהמים אל הבניינים השכנים. הפעולה הזאת מבוצעת ע"י השסתומים אשר מחד נפתחים לכיוון אחד בלבד ומאידך ננעלים לכיוון השני.

חשיבות התקנת מזח מים

התקנת מזח מים נחשב לאחד מאותם הפתרונות הקיימים למניעת זיהומים. כיום, משרד הבריאות מקפיד באופן מיוחד על התקנת אביזר זה. מהסיבה הפשוטה, שהסכנה לאירועי זרימה חוזרת הינה גדולה יותר וזאת בעקבות ריבוי המפעלים והגורמים השונים אשר עלולים לסכן את מי השתייה. חשוב לציין שישנם מפעלים המחזיקים ברשותם חומרים העלולים לזהם מיליוני ליטרים של מים. מהסיבה הזאת, תפקידו של מז"ח הוא חשוב וחיוני במיוחד, מכיוון שהוא יכול למנוע מצב של סגירת קווים שלמים של מים, בזבוז של כמויות עצומות של מים וחשוב מכל, באפשרותו למנוע פגיעה באנשים אשר עלולים לשתות את אותם מים מזוהמים. למעשה, בכל מערכת מי שתייה בה קיים חיבור למערכת שאיננה שתיה, ישנה דרישה להתקנה מזח. בין המקומות בהם נדרש להתקין מז"ח – מעבדות, עסקים אשר נדרשים ברישוי (ישנו פירוט המגיע כתוספת לתקנות בריאות העם), משקים חקלאיים, רפתות, לולים ועוד..

התקנת מזח מים נחוצה כדי להגן על מי השתייה הציבוריים מפני זיהום. אנו מספקים שירותי התקנה ואחזקה זרימה חוזרת מקיפים כדי להבטיח שהמערכת בטוחה ותואמת לתקנות. לקבלת שקט נפשי עם פתרונות מניעת זרימה חוזרת האמינה שלנו צרו איתנו קשר.

סוגי מז"חים

קיימים 3 סוגים עיקריים של מז"חים שחשוב להכיר והם:

  • מז"ח אל"מ – נחשב לסוג המז"ח המחמיר ביותר. מז"ח זה כולל מערכת התרעה יומית, כך שבמקרה של תקלה הוא אמור לטפטף ועל ידי כך בעצם להתריע על הצורך לתקן אותו.
  • מז"ח חכ"כ – מונע זרימה חוזרת מסוג חד כיווני כפול, הכולל 2 אל חוזרים. מכיוון שלמז"ח זה אין מערכת התראה, לא ניתן להתקין אותו בכל מקום.
  • שוט"ק – שובר וואקום טעון קפיץ, המהווה את המז"ח הזול יותר. הוא בנוי מאל חוזר אחד ומשסתום אוויר אשר תפקידו הוא להכניס אוויר בזמן הזרימה החוזרת. לשוט"ק יש חסרונות שחשוב להיות מודעים אליהם, ואחד מהם טמון בעובדה שלא ניתן להתקין אותו בכל מקום והוא גם נחשב לבעייתי להתקנה.

ברגע שמכניסים לתמונה חברה מקצועית ומנוסה המתמחה בהתקנת מז"חים, היא תדע להתאים את המערכת אשר תענה על מלוא הדרישות והצרכים ותתאים לתנאי השטח השונים.

חשוב לדעת

החוק מחייב כל בעל מקום בו מותקן מז"ח, לבצע בדיקה של האלמנט אחת לשנה. הבדיקה אמורה להיות מבוצעת על ידי בודק מוסמך ויש לשלוח את העתק תעודת הבדיקה אל הרשויות המוסמכות.

מדריכים נוספים